Ľuboš DVORŠČÁK

Ľuboš Dvorščák, DiS. art.

Odbor: hra na bicie

E-mail: lubos.dvorscak@szusdama.sk

Vyštudoval konzervatórium Dezidera Kardoša v Prešove. Študoval aj súkromne u profesora Miloša Veselého v Prahe.

Je spoluzakladateľ už neexistujúcej jazzovej formácie JAZZVEC, v ktorej účinkoval a spolupracoval s klaviristom Matejom Benkom a kontrabasistom Rasťom Uhríkom. V tomto zložení vystupovali na jazzových festivaloch doma aj v zahraničí.

V roku 1996 získal ocenenie za inštrumentálny výkon od Slovenskej Jazzovej spoločnosti na jazzovom festivale v Bratislave.

Ľuboš Dvorščák pôsobil 5 rokov v Prahe, kde účinkoval v rôznych jazzových telesách: Roman Pokorný trio, Matej Benko Band, atď…

Má viac ako 10 – ročné skúsenosti v rôznych internacionálnych hudobných telesách v zahraničí.

Momentálne je členom skupiny KANDRÁČOVCI, spolupracuje s TV JOJ, hudobnou skupinou Hrdza a GAPA & Mečiar Blues Connection.

V súkromnej základnej umeleckej škole DAMA učí od roku 2016 hru na bicích  a perkusných hudobných nástrojoch a pripravuje žiakov ku hre v kapelách školy.